GM-ACT-DC225-24V (ADC225-24V ACTUATOR- FOR DIESEL GENERATOR)
DESCRIPTION:
SPECIFICATION:
Operating voltage: 24VDC
Normal operating current: 3.0A
Maximum continuous rated current: 8.0A
Available torque: Maximum 2.7Nm
Maximum operating shaft angular travel: 25 ± 1 degree CW/CCW
Vibration: up to 20 G, 50-500 Hz
Ambient temperature -65~200°F (-549~5 ° C)
Relative humidity: up to 100%